Cele strategiczne przedszkola z oddziałami integracyjnymi:

• zapewnienie dzieciom możliwości wszechstronnego rozwoju i przygotowanie ich do codziennego życia
  • kształtowanie tolerancji, wrażliwości, wyrozumiałości i otwartości, zrozumienie dla innych zachowań
  • wspieranie we wszystkich sferach (psychicznej, fizycznej, emocjonalnej, duchowej, moralnej, zdrowotnej) z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i możliwości każdego dziecka
  • integrowanie z grupą, rodziną, środowiskiem lokalnym
  • dostrzeganie potrzeb drugiego człowieka, w tym szczególnie dziecka o specjalnych potrzebach edukacyjnych
  • uwrażliwianie i modelowanie zachowań dzieci zdrowych jako zdolnych do niesienia pomocy i do traktowania dzieci niepełnosprawnych jako partnerów
  • stosowanie specyficznych metod pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, które umożliwiają stymulację ich rozwoju, aktywności i samodzielności
  • indywidualizowanie pracy z dziećmi, również z dziećmi niepełnosprawnymi, aby wyrównywać szanse edukacyjne

Uczestnictwo dziecka niepełnosprawnego w życiu grupy pozwala  na:

• bycie sobą wśród innych
  • rozwijanie wiary we własne siły i zwiększenie samoakceptacji
  • wykształcenie motywacji i umiejętności pokonywania trudności
  • przygotowanie do pełnego udziału w życiu społecznym

Wizja dziecka w naszym przedszkolu

Dziecko jest:

• ciekawe świata
  • ufne w stosunku do nauczycieli
  • radosne
  • aktywnie uczestniczące w życiu przedszkola
  • twórcze i samodzielne w działalności zabawowej i edukacyjnej podejmowanej na rzecz własnego rozwoju
  • uczciwe i prawdomówne
  • kulturalne i tolerancyjne
  • świadome zagrożeń

Model absolwenta

Absolwenci naszego przedszkola są:

• aktywni, twórczy, chętni do działania
  • potrafią szanować siebie, są wrażliwi na potrzeby innych
  • mają ukształtowane poczucie własnej wartości
  • potrafią cieszyć się z własnych osiągnięć i odczuwać satysfakcję, gdy samodzielnie wykona zadanie
  • nie obawia się dzielić się swoimi pomysłami, osiągnięciami, sukcesami
  • wykazują motywację do uczenia się i do wysiłku intelektualnego
  • posiadają umiejętność przyswajania nowych pojęć, logicznego myślenia, korzystania z posiadanych wiadomości, uważnego słuchania
  • są dobrze przygotowani do następnego etapu edukacji

W naszym przedszkolu dajemy dzieciom możliwość:

• poznawania i rozumienia siebie i świata
  • odnajdywania swojego miejsca w grupie rówieśniczej i otaczającej rzeczywistości
  • rozróżniania podstawowych wartości- dobra, miłości, przyjaźni
  • inicjowania zachowań proekologicznych
  • kreatywnego myślenia
  • nabywania umiejętności poprzez działanie

Wizja przedszkola

Naszym marzeniem jest wyzwolić u dzieci aktywność słowną i potrzebę doskonalenia języka ojczystego. Istniejemy, po to, aby w atmosferze odpowiedzialności kształtować naszego wychowanka, gotowego do poznawania otaczającego świata.

1.  Przedszkole jest placówką przyjazną, innowacyjną, przygotowującą dzieci do podjęcia nauki w szkole, nastawioną na  osiąganie sukcesu.

2.   Przedszkole umożliwia wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom oraz uwzględnia w swoich działaniach potrzeby środowiska.

3.   Atmosfera panująca w przedszkolu sprzyja akceptacji każdego dziecka, przeciwdziała izolacji społecznej i nietolerancji wobec odmienności.

4.   Rodzice są partnerami uczestniczącymi w życiu przedszkola.

5.   Program Przedszkola ukierunkowany jest na dziecko, jego potrzeby, umożliwia mu wszechstronny rozwój osobowości.

6. Zatrudnia wykwalifikowaną, kompetentną, zaangażowaną i odpowiedzialną kadrę pedagogiczną.

7.  Wszyscy przestrzegają praw dziecka, dbają o dobre stosunki międzyludzkie i skuteczną komunikacje interpersonalną.

8.  Przedszkole promuje swoje osiągnięcia w środowisku lokalnym.

Misja przedszkola

Przedszkole przyjazne dzieciom, kreujące aktywnego wychowanka, otwartego na ludzi i otaczającą rzeczywistość, jako dynamicznie rozwijającego się podmiotu, z uwzględnieniem jego potrzeb, dążeń, doświadczeń, uzdolnień i praw.

1.Zapewniamy wszechstronny rozwój dzieci na miarę ich możliwości i potrzeb.

2.Uczymy wrażliwości na potrzeby innych.

3.Kształtujemy umiejętność bezinteresownej pomocy.

4.Wyrównujemy szanse edukacyjne dzieci.

5.Zapewniamy warunki sprzyjające realizacji indywidualnej drogi rozwoju dziecka z wykorzystaniem jego indywidualnych predyspozycji.