Przedszkole Publiczne Nr 35


we Włocławku


ul. 14 Pułku Piechoty 5


87-800 Włocławek


tel: 54 413 46 60


email: pp35@op.pl

Get Adobe Flash player

Zaczytane Przedszkole

zaczytane przedszkole

Bezpieczne wakacje 2017

http://www.bezpiecznewakacje.pl/pobierz/bezpieczne_wakacje_180_150.jpg

Rekrutacja 2017

Znalezione obrazy dla zapytania nabór vulcan wloclawek

 

Przydatne strony

 

W naszym przedszkolu prowadzone są następujące zajęcia dodatkowe:

 

Rytmika

 

To zbiorowe zajęcia umuzykalniające. Odbywają się przy akompaniamencie pianina, w atmosferze sprzyjającej dobrej zabawie. Wywierają korzystny wpływ na dzieci nieśmiałe i niemające wiary we własne umiejętności. Zajęcia zorientowane są na twórczy rozwój dziecka w oparciu o kontakt z muzyką i ukierunkowaną zabawę. Dostosowane do wieku dzieci, pozwalają na wspólne odkrywanie reguł współpracy w grupie i wpływają na umiejętność wyrażania siebie. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci ze wszystkich grup wiekowych.

 

Język angielski

 

Nauczanie języka angielskiego w przedszkolu ma na celu przede wszystkim stworzenie atmosfery zabawy, która sprzyja nauce w przypadku najmłodszych uczniów, ale także motywuje dzieci oraz wykorzystuje ich naturalne predyspozycje do rozwijania umiejętności językowych. Nauczanie języka angielskiego ma wspomóc rozwój kompetencji komunikacyjnej dziecka, wdrażać je do pracy w grupie, rozwijać wrażliwość oraz zdolności twórcze, a także umacniać jego wiarę we własne siły i możliwości. Podstawową formą nauki języka obcego w przedszkolu jest zabawa. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci 4-5-letnich.

 

Osoba prowadząca grupy 6 - latków – pani Monika Napiórkowska

Osoba prowadząca grupy 3, 4, 5 - latków - Wioleta Zdziebłowska

Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna

Gimnastyka korekcyjna w przedszkolu ma na celu: działanie profilaktyczne, eliminowanie wad postawy, kształtowanie nawyku prawidłowej postawy oraz zapewnienie wszechstronnego rozwoju fizycznego. Aby zapobiec wadom postawy u przedszkolaków należy dostarczyć dzieciom zorganizowane formy aktywności ruchowej w rozszerzonym wymiarze i wprowadzić elementy gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w formie odpowiadającej ich wiekowi i możliwościom psychoruchowym. Zajęcia przeznaczone są dzieci zakwalifikowanych podczas wstępnego badania.

 

Osoba prowadząca - pani Lidia Durniat

 

Religia

 

W zajęciach tych uczestniczą dzieci z grup 5-6 latków, których rodzice wyrazili pisemną zgodę.

 

Osoba prowadząca – pani Jadwiga Terpińska

 

Zajęcia logopedyczne

W naszej placówce przedszkolaki są objęte fachową pomocą logopedyczną. Dzieci młodsze uczestniczą w zajęciach grupowych z zakresu usprawniania aparatu artykulacyjnego i oddechowego. Dzieci starsze są kwalifikowane na zajęcia na podstawie wyników wstępnego badania logopedycznego. Przedszkolaki uczęszczają na indywidualne i grupowe zajęcia raz w tygodniu. Na życzenie rodziców prowadzone są instruktażowe zajęcia indywidulane i konsultacje.

 

Osoba prowadząca - pani Grażyna Gierba 

 

Wszystkie zajęcia dodatkowe są nieodpłatne.

 

 

Copyright © 2017 Przedszkole Publiczne Nr 35 we Włocławku  Rights Reserved.